Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuBIOGRAD BOAT SHOW 2016

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Marek Łyżwa | 2016-10-28 15:11:27
polski przemysł jachtowy, targi, żeglarstwo, innowacje

Targi żeglarskie w Biogradzie na Moru to – według organizatorów - największe targi w tej branży w Europie Środkowej. W tym roku była to już ich XVIII edycja, a więc impreza weszła w okres swojej pełnoletniości.

PA215778

W tym przypadku dojrzałość nie oznacza jednak rutyny - targi stale się rozrastają i wzbogacają o nowe formy i pomysły na eksponowanie i promocję wszystkiego, co związane z żeglarstwem. A dzieje się w tej sferze sporo i Chorwacja jest wyjątkowo dobrym miejscem, by to wszystko pokazać. Na tegorocznych targach w Biogradzie ok. 300 wystawców miało do dyspozycji 32,8 tys. metrów kawadratowych powierzchni nabrzeża i wód mariny Kornati, na którch prezentowano ponad 300 jednostek pływających. Wśród nich było 45 jachtów i łodzi pokazanych w Chowacji po raz pierwszy. Swoją chorwacką premierę miał tu m.in. solarny katamaran Solliner produkowany przez polską spółkę Green Dream Boats. Napędzana wyłącznie „darmowym“ słońcem i wyjątkowo elegancka łódź zrobiła wrażenie na oficjalnych gościach targów, którzy odwiedzili stoisko WPHI: chorwackim ministrze gospodarki morskiej, transportu i infrastruktury Olegu Butkoviciu, na Jakovie Kitaroviciu, małżonku pani prezydent Chorwacji, oraz na żupanie Stipe Zriliciu. Można się spodziewać, że polski solarny katamaran znajdzie nad Adriatykiem licznych nabywców, zwłaszcza że firma z Gdańska ma już tu swojego dealera.


Na targach w Biogradzie prezentowane były także jachty firm Delphia i Galeon. Swoje stoisko miała debiutująca na tych targach rzeszowska firma SeaQar, oferująca system zdalnego monitoringu jachtów i podwodny skuter dla płetwonurków.


Miejscem, gdzie można było poszukać kontaktów i informacji na temat polskich firm działających w branży jachtowej było tradycyjnie stoisko Wydziału Promocji Handlu i Inwestycji Ambasady RP w Zagrzebiu.

 

PA205740

PA205753

PA205756

PA215761

PA215770

PA215772

PA235793

PA235804

Solliner

Wybrane
oferty polskich przedsiębiorstw

Sycylia - materiał na żagle

Sycylia to wytrzymała tkanina wodoodporna wysokiej jakości. Dzięki temu, że jest wodoszczelna i o...
Polska - Nowa Sól 2020-01-15 Dodał: Mariusz Giwierski Statki i łodzie Zobacz ofertę

Przewodnik KALIBRACJA CZUJNIKÓW TEMPERATURY

Biuro Naukowo-Techniczne SIGMA nawiąże współpracę z podmiotami dostarczającymi czujniki temperatu...
Polska - POZNAŃ 2022-04-03 Dodał: Julia Żarczyńska Zdrowie i medycyna, Doradztwo/consulting/edukacja, Ochrona środowiska, Energia i surowce odnawialne, Produkcja mebli Zobacz ofertę

Przewodnik "CZUJNIKI CIŚNIENIA"

Biuro Naukowo-Techniczne SIGMA nawiąże współpracę z podmiotami dostarczającymi manometry i inne c...
Polska - POZNAŃ 2022-04-03 Dodał: Julia Żarczyńska Budownictwo i architektura, Ochrona środowiska, Energia i surowce odnawialne, Pozostałe branże, Produkcja mebli Zobacz ofertę

Zobacz więcej ofert