Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuBiznes jachtowy - na fali i z wiatrem

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Użytkownik | 2015-10-28 15:10:40
jachty, żeglarstwo, turystyka, targi

W dniach 22-25 października w Biogradzie na Moru odbyły się Międzynarodowe Targi Żeglarskie BIOGRAD BOAT SHOW 17.0. Na powierzchni 34 tys. m. kw. wystawiało się ponad 300 wystawców.

Targi żeglarskie w Biogradzie na Moru to największa tego rodzaju impreza targowo-wystawiennicza w Chorwacji. Warto dodać, że z roku na rok coraz większa i coraz bogatsza w imprezy i przedsięwzięcia towarzyszące, co czyni ją centralnym wydarzeniem dla miejscowego biznesu związanego z rekreacyjnym żeglowaniem. A w Chorwacji, kraju dysponującym wręcz idealnymi warunkami naturalnymi do rozwoju tego segmentu turystyki, jest to biznes o coraz większym znaczeniu. Obecnie na tutejszym wybrzeżu Adriatyku funkcjonuje 112 przystani jachtowych o łącznym akwenie o powierzchni 3,3 mln m², w których może równocześnie cumować ponad 17,2 tys. jachtów. Swoje jachty trzymają tu nie tylko miejscowi - ponad połowa z zimujących tu 11,7 tys. jednostek to jachty pod obcymi banderami, najczęściej austriacką, niemiecką, włoską i słoweńską. Są także jednostki z Polski – na razie 90. Oficjalna statystyka podaje również liczbę jachtów, które zawijają do tutejszych portów i przystani – w zeszłym roku było ich ponad 181 tys., w tym 1,1 tys. z Polski. Działa tu wiele firm posiadających własne mniejsze lub większe floty jachtów pod wynajem, z usług których korzysta ponad 300 tysięcy osób. A więc jest spory, perspektywiczny rynek i warto tu oferować dobre polskie produkty.

Na tegorocznym Biograd Boat Show WPHI w Zagrzebiu prezentował i dystrybuował materiały reklamowe licznych polskich producentów z branży jachtowej, w tym takich firm, jak Delphia, Sunreef, Parker, Scandinavia Yachts, Mindak, Balt Yacht, Sułkowski Stocznia Jachtowa. Prezentowane były również materiały informacyjne o polskiej gospodarce, o Polsce jako destynacji inwestycyjnej, na temat polskiej żywności.

BBS Aerial 2Marina Kornati - Biograd


DSC1205cBiograd Boat Show - pubiczność dopisała

P1120629Targi z lotu drona

PA244768Stoisko WPHI

PA234739Kolejni zainteresowani, kolejne pytania

PA234741Stoisko odwiedził generał Ante Gotovina, obecnie biznesmen.

PA234755Jachty pod wieczór

PA234766Jachty z całego świata